Biga Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi ve Eğitim Hemşiresi tarafından Gündüz Bakımevindeki miniklere hijyenin önemi anlatıldı.
 
16 Ocak Dünya Hijyen Günü nedeniyle Özel Biga Belediyesi Eczacı Zübeyde Aydın Çocuk Gündüz Bakımevi ziyaret edilerek Sağlıklı bir yaşam için hijyenin önemine dikkat çekildi.
 
Biga Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Halime Kara tarafından hijyen kuralları, el yıkama ve hastalıkların bulaş yolları konusunda çocuklara bilgiler aktarıldı.
 
ÖZ BAKIM BECERİLERİ DE GELİŞİYOR
Okul öncesi eğitim ile yeteneğini keşfeden, fiziksel ve bilişsel gelişimini hızlandıran 3-6 yaş gruplarının aynı zamanda yemek, uyku, tuvalet gibi öz bakım becerilerini de gerçekleştirmesinin sağlandığını aktaran Biga Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Halime Kara, hijyenin bundan bağımsız olmadığını vurguladı. Temizlik alışkanlığının erken yaşlarda çocuğa kazandırılmasının pek çok avantajı bulunduğunu belirten Kara, “Özellikle enfeksiyonların yaşandığı kış aylarında hijyen iki kat önem kazanıyor. Başta el hijyeni olmak üzere çocuklarımıza alışkanlık kazandırdığımızda bulaşıcı hastalıkların da önüne geçmiş oluyoruz” açıklamasını yaptı.

Gökçe Akkoç