Biga Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yeni bir hizmet daha “K Türü Yetki Belgeleri Hizmeti”

K Türü Yetki Belgeleri hizmeti bundan böyle Çanakkale merkeze gitmeye gerek kalmadan Biga Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (Biga TSO) alınabilecek.

Bu hizmet ile, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren Biga TSO üyesi olan veya olmayan işletmeler ve nakliyeci esnafı K Türü Yetki Belgesi işlemlerini Biga Ticaret ve Sanayi Odasın’da yapabilecekler.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “K türü yetki belgesi ile ilgili talebimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız nezdinde kabul gördü. Oda bünyesinde gerçekleştirilecek olan hizmet kapsamında işletmelerin, K türü yetki belgeleri için Çanakkale’ye gitmelerine gerek kalmadı. Çanakkale’den alınması gereken K belgeleri hizmetinin bundan böyle Biga Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınabilecek olması sayesinde üyelerimizin ve nakliyeci esnafımızın hem zaman hem de ekonomik kayıplarının önüne geçmiş olduk.

Bu hizmet ile üyelerimize ve nakliyeci esnafımıza büyük kolaylık sağlamış olduk. Artık bölgemizde bu konuda faaliyette bulunan üyemiz olan veya olmayan tüm işletmeler ve nakliyeci esnafımız, K belgesi işlemlerini ve yenilemelerini Odamızda gerekli teknik altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapabilecekler.

Odamızın yetkilendirilmesi sürecindeki desteklerinden dolayı başta Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’a, Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu’na ve TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu yeni hizmetimizin üyelerimize, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalara ve nakliyeci esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Haber Merkezi