Biga Kaymakamlığı ve Biga Belediyesi, Kahramanmaraş başta olmak üzere toplam 10 kentte meydana gelen depremin akabinde depremzedelere yönelik yardım çalışması başlattı.

Biga Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve birçok vilayetimizden hissedilen 7.7 büyüklüğündeki sarsıntı nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımız için yardım materyallerine gereksinim duyulmaktadır. İlçemizde yardım gereci kabul yeri Atatürk Kültür Merkezi ve İlçe Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız yardım materyallerini içeriğe uygun olarak teslim edebilirler. Materyaller cinsine nazaran kolilenmiş olarak ve içeriğindeki gereçler yazılmış olarak teslim edilecektir. Gönderilen gereçler ısıtıcı hariç kullanılmamış olacaktır ve gereçlerin besin, hijyen ve insani gereç olarak farklı ayrı kolilenecektir” denildi.
Açıklamanın devamında ise, “Toplanan yardımlar Valiliğimiz koordinesinde gönderilecektir. Nakdi yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız AFAD Başkanlığı tarafından açılan hesap numaralarına bağış yapabilecek yahut SARSINTI yazıp 1866’ya SMS gönderilebilecektir” sözlerine yer verildi. Bigalı vatandaşlarımız, 0537 467 3822 (Nermin Şahin), 0544 358 1845(Hasan Demirci) ile 0286 317 3363 numaralı telefondan Atatürk Kültür Merkezi’ne ulaşabilirler” sözlerine yer verildi.

Koli içeriği şu halde oluşmaktadır:

Gıda Kolisi: Buğday Unu, Ayçiçek yağı, toz şeker, fasulye, nohut, kırmızı mercimek, pirinç, bisküvi, petibör, tuz,bulgur. Paklık Kolisi: Sıvı el sabunu, genel yüzey temizleyici, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, havlu, terlik, katı sabun, kağıt havlu, çamaşır deterjanı. Başka Yardım Kolisi: Isıtıcı, tüp, battaniye, yatak, çocuk ve yetişkin kıyafet.

Bahar Karakurt