Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası GSB Ahmet Bican Erkek Öğrenci Yurdunda misafir edilen çocuklara yönelik “Moral ve Motivasyon Etkinliği” düzenlendi.
 
Biga müftülüğü bünyesinde  düzenlenen etkinlikte Manevi Danışmanlar, çocuklara çeşitli el işi yapımını öğretti. Depremden etkilenen çocukların yüzlerinin gülmesi için düzenlenen etkinliklerde din görevlileri ve gönüllüler depremin acılarını unutturmak için çaba sarf etti. Çocukların hayal dünyalarına katkı sunmak için düzenlenen etkinliklerde moral bulan çocuklar güzel zaman geçirirken, KYK yurtlarında oluşturulan etkinlik alanlarında, oyun hamuru, resim ve boyama atölyesi gibi farklı programlar gerçekleştiriliyor.
 
Biga ilçe Müftülüğü’nden yapılan açıklamada, “Ülkemizde meydana gelen ve hepimizi derinden etkileyen deprem felaketi sebebiyle aileleri ile birlikte ilçemizde misafir olarak ağırladığımız depremzede çocuklarımıza yönelik bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.
Müftülüğümüz bünyesinde görev yapan manevi danışman hocalarımızın öncülüğünde, İlçemiz GSB Ahmet Bican Erkek Öğrenci Yurdunda gerçekleştirilen programda çocuklarımız, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü gençlik liderlerinin rehberliğinde çeşitli kategorilerde gerçekleştirilen sportif faaliyetlerle ve eğlenceli oyunlarla keyifli vakit geçirdi.” İfadelerine yer verildi.
 
Burcu Uçmaz