Küçük yaştaki çocuklarda görülen ve maliyeti nedeni ile aileleri zor durumda bırakan SMA hastalığına yakalanan  Bigalı Minik Melisa için zaman daralıyor.  2 aylıkken SMA teşhisi konulan 17  aylık Melisa İnal  zamanla yarışırken, başlatılan kampanyaya ise hız verildi.
 
Küçük yaştaki çocuklarda görülen ve maliyeti nedeni ile aileleri zor durumda bırakan SMA hastalığına yakalanan  Bigalı Minik Melisa için zaman daralıyor.  2 aylıkken SMA teşhisi konulan 17 aylık Melisa İnal  zamanla yarışırken, başlatılan kampanyaya ise hız verildi. 
 
Kampanya kapsamında  Lapseki Belediyesi kapalı Pazar yerinde Minik Melisa için kampanya başlatıldı. Biga’da 2 aylıkken SMA teşhisi konulan 17 aylık Melisa İnal için zaman daralıyor.   Maliyeti 36 milyon lira olan yüzde 95 oranında iyileşme sağlayan Zolgensma adlı ilacı alması gereken Melisa için 7 ayda bu maliyetin yalnızca yüzde 15'i toplanabilmiş durumda. Anne Filiz İnal, "Aramızda makinalar olmadan kızıma sarılmak istiyorum. Elinden tutup, gezmek istiyorum" diyerek yardım çağrısında bulundu.   Biga’da yaşayan Erhan ve Filiz inal çifti, 4 çocuklarından en küçüğü olan Melisa 2 aylıkken kafasını tutamaması yüzünden şüphelenip hastaneye götürdü. Yapılan tetkikler sonucunda Melisa bebeğe 2 aylıkken SMA Tip 1 teşhisi konuldu.  Üç kere yoğun bakıma alınan melisa bebek son olarak entübe edildi. Bir hafta önce uyandırılarak tekrar yoğun bakıma alınan Melisa bebek için zaman daralıyor. Son yılların amansız hastalıkları arasına giren SMA'ya karşı tedavi yöntemlerinin yüksek maliyetlerde olması ve tedavinin belli başlı yerlerde yapılıyor olması aileleri zor durumda bırakıyor. 17 aylık Melisa İnal’a yardım için  Lapseki Belediyesi kapalı Pazar yerine  gönüllüler  tarafından açılan kermes oldukça fazla ilgi görüyor. Bağış Kampanyası İçin Kermes Açtılar Yardım kampanyasında gönüllü olarak çalışan Medine Yılmaz” 2 aylıkken SMA teşhisi konulan 17  aylık Melisa İnal için Lapseki belediyesi kapalı Pazar yerinde yardım için kermes açtık. Bebeğimiz 17 aylık günde yedi tane cihaza bağlı yaşamak zorunda. Bebeğimizin tedavisi var ama Dubai’de fakat Dubai’ye gidebilmesi için oldukça fazla paraya ihtiyacımız var bunun için bu gün Lapseki de Pazar yerinde kermes açtık. Allah rızası için yardım edin bebeğimizi hep birlikte kurtaralım” dedi.   
 
KAMPANYAYA DESTEK OLMAK İÇİN...
 
Sosyal medya üzerinden Melisa için gereken miktarı toplamak için kampanya başlatıldı. Çanakkale  Valiliği'nin onayı da alınarak başlatılan kampanyaya dahil olmak isteyenlerin Erhan İnal’ın TR970006701000000040359567 (Yapıkredi TL hesabı ) numaralı hesabına yardımda bulunabileceği belirtildi.
Bahar Karakurt