İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen okul inşaatlarında incelemelerde bulundular.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim müdürü Erkan Bilen 2023 yılı yatırım programında Biga'da yapılması planlanan 16 derslikli Cumhuriyet İlkokulu, 16 derslikli Cumhuriyet Ortaokulu, 12 derslikli Özel Eğitim Anaokulu, 6 derslikli Odalar ve Borsalar Birliği Anaokulu alanlarında ve inşaatı devam eden Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ile Biga okul kampüsü inşaat alanında incelemelerde bulunarak şantiye alanında yetkililerden bilgi aldılar.
 
İnşaatın son durumu hakkında yetkililerden bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen yaptığı açıklamada, "Okul inşaatlarımız hızla büyüyor. Yeni açılacak olan okullarımız sayesinde eğitim kalitemizin iyice yükseleceğine inanıyorum. Bizler de üstümüze düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz için ne kadar emek versek, ne kadar yatırım yapsak azdır. Bizler çok iyi biliyoruz ki ülkemiz, iyi yetişmiş, kişilikli ve vizyon sahibi insanlarla büyüyecek ve güçlenecektir" dedi.

Bahar Karakurt