Biga Halk Eğitim Merkezi (HEM) bünyesinde ilk yardım kursu açıldı. Biga Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ilk yardım kursunda ilk yardım müdahalesi ile ilgili eğitim verildi. Doğaseverlerin yoğun katılım gösterdiği kursta ilk yardımın nasıl uygulanacağı ve önemi anlatıldı. 

İlk Yardım Eğitmeni Eda Balaban, Halk Eğitim Merkezi salonunda verilen kursla ilgili yaptığı açıklamada, “Gün içinde küçük veya büyük kazalarla karşılaşmamız mümkün. Düzenli aralıklar ile ilkyardımı eğitimi almak çok faydalı olacaktır. İlkyardım eğitimi ve iş güvenliği eğitimi ile çok sık karşı karşıya kalmışsınızdır. Bu eğitimler çoğu iş yerlerinin başlıca kriterleri arasında yer alıyor. Doğru müdahalelerde bulunabilmek için bu eğitimleri almanızda yarar vardır. Meydana gelebilecek olay ya da kaza sonrasında yapılacak olan kurtarma operasyonunda uygulanan ilk yardımın, bilinçli olarak, eğitim almış kimseler tarafından yapılması kazazedelerin hayatlarını kurtarabilecek. Sakat kalmalarının da önleyebilmektedir” dedi.
 
İLK YARDIM BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
 
İlk yardımın önemine vurgu yapan Grup kurucusu Ömer Tan, “Grup üyelerimiz ile birlikte kursa yoğun katılım gösterdik. 25 kişi olarak katıldık. Doğayı çok seviyoruz, yürüyüşlerimize devam edeceğiz.. Bizim için ilk yardım müdahalesi çok önemli doğada başımıza ne herhangi bir olumsuz durum geldiğinde sağlıklı bir şekilde müdahale etmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Kulüp olma yolunda ilerliyoruz.. ilk aşamalarımızdan biri olarak ilk yardım eğitimi aldık. Çalışmalarımız devam edecek.” İfadelerini kullandı.
 
Gökçe Akkoç