Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından 18 Mart Deniz Zaferi sebebiyle Çanakkale'de yapılan yüzme yarışlarında Biga'dan 8,5 yaşındaki Mina Aktaş, bireysel katıldığı yarışlarda Çanakkale il 3'üncüsü oldu.
 
Biga Mehmet Akif Ersoy Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda kısa sürede büyük emekler vererek İl üçüncüsü olan Mina Aktaş ailesini gururlandırdı.
 
Sadece 1 yıldır yüzme kursuna giden Mina Aktaş sadece 8,5 yaşında. Yarıştığı kulvarda yaş olarak rakiplerinden küçük olmasına rağmen Mina Aktaş büyük bir başarıya imza attı. Haftada iki gün Biga’da bulunan kapalı yüzme havuzunda antrenörleri Toprak Akkaya’dan ve Ömer Pazarbaşı'ndan arkadaşları ile birlikte yüzme dersi alıyor. Herhangi bir kulübün sporcusu olmayan Mina, arkadaşlarıyla birlikte yarışmaya kendi imkânlarıyla katıldı.
 
MİNA AKTAŞ
 
Mina yarıştığı kulvarda yaş olarak rakiplerinden  küçük olmasına rağmen tebrik edilesi bir başarıya imza atmış. Haftada iki gün Biga’da bulunan kapalı yüzme havuzunda antrenörleri Toprak Akkaya’dan ve Ömer Pazarbaşı'ndan arkadaşları ile birlikte yüzme dersi alıyor. Herhangi bir kulübün sporcusu olmayan Mina, arkadaşlarıyla birlikte yarışmaya kendi imkanlarıyla katıldı. Daha küçük yaşlarda bale, jimnastik ve piano dersleri de almış.
 
 
Gökçe Akkoç