Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümünde Anadolu Gönül Yolu “Çanakkale Ruhuyla Türkiye Yüzyılı” programı kapsamında Şehitler Abidesinde Şanlı Türk Bayrağımız için teslim töreni düzenlendi.

Programa; Vali İlhami AKTAŞ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Şemseddin YALÇIN, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet MERMER, Eceabat Kaymakamı Mustafa ÇİFTÇİLER, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf MEMİŞ, şehit ve gazi çocukları katıldı.

Anadolu Gönül Yolu Çanakkale Ruhuyla Türkiye Yüzyılı programı kapsamında; Türkiye’nin 7 bölgesinden 1 Şehit ve 1 Gazi çocuğunun getirdiği Şanlı Türk Bayraklarımız Şehitler Abidesinde Vali İlhami AKTAŞ’ a teslim edildi.

Türkiye’nin 7 bölgesinden 1 Şehit ve 1 Gazi çocuğunun getirdiği Şanlı Türk Bayrakları 18 Mart günü Çanakkale Şehitler Abidesi'nde göndere çekilecek.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Anadolu Gönül Yolu “Çanakkale Ruhuyla Türkiye Yüzyılı”  programı hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.
 
Haber Merkezi