Dumlupınar Ortaokulu Matematik Öğretmeni Büşra Topçu ve öğrencileri Türkiye, Azerbaycan, Romanya, Ürdün, Arnavutluk, Portekiz' den 16 ortak ile "Titan's Researchers'' isimli etwinning projesi yürütüyorlar.

Matematik öğretmeni Büşra Topçu: projenin, farklı branşlardan öğretmenler tarafından geliştirilmiş, yenilikçi eğitim modelini örnek alan, FCL senaryo araçlarıyla yazılmış bir proje olduğunu söyledi. Ayrıca projenin 21. yüzyılın özel bir projesi olduğunu belirterek Avrupa Ödüllerine aday olduklarını belirtti.
Dumlupınar Ortaokulu öğrencileri, Okul Müdürü Tahir Uslu ve Matematik Öğretmeni Büşra Topçu ile beraber İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen'i ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdiler.

Proje ile öğrencilerin 4c becerilerinin, tasarım becerilerinin, problem çözme becerilerinin, araştırma, bilgi edinme ve çıkarım becerilerinin, sunum becerilerinin, kendilerini yabancı dilde ifade etme becerilerinin, bilgi teknolojisi becerilerinin, hayal gücü, dramatizasyon ve senaryo yaratma becerilerinin, parayı tanıma ve kullanma becerilerinin, para ile ilgili sorunları çözme becerilerinin, uzay ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirilmesi ve derslere dair ilgi ve olumlu tutumlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencilere projelerinin çok ilgi çekici ve yenilikçi bir proje olduğunu belirterek başarılarının devamını diledi.

Bahar Karakurt