Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok önem vermekteyiz.?Anayasa’nın “Cumhuriyetin nitelikleri” başlıklı 2. maddesinde; Türkiye Cumhuriyeti’nin, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devleti olduğu açıklanmıştır.
?Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Geleceğin Işıklı Çiçekleri" olarak nitelediği, rejimin ve demokrasinin savunucusu olarak gördüğü gençlerimizi, olanak ve fırsat eşitliği içinde yetiştirmek, nitelikli insanlar olarak topluma kazandırmak için gerekli imkânlar seferber edilmelidir. ?Cumhuriyet, Demokrasi' yi ve Ulusal Egemenliği içinde barındırdığı sürece fazilettir. Cumhuriyetin tüm değerlerini koruyup, yaşatmak en büyük görevimizdir.
?Çocuklarımızın geleceği için bu kavramlara sahip çıkmalıyız. 29 Ekim 1923 karanlığa karşı başkaldırıdır.
?Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda esas alınan ilkeler, çağdaş bir yaşam biçiminin de çerçevesidir.
?Cumhuriyet Bayramı’nda emperyalistlere verilecek en güzel cevap; ulus olma bilinci ve ruhunu tekrar tazeleyerek, insan hakları, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve adalet paydasında kucaklaşmak, birlik ve beraberliğimizi korumaktır.
?Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, bizi millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakılacağı gündür.
Fotoğraf açıklaması yok.
Son zamanlarda uygulanan şiddet ve baskının arkasındaki karalık güçlere sesleniyoruz;

-Uğraşmayın!! başaramayacaksınız cumhuriyetin kazanımlarını, laik Türkiye cumhuriyetini korumak ve kollamak adına, burada gördüğünüz üzere Cumhuriyet Halk Partisi’nin en küçük köydeki üyesinden, genel başkanına kadar tüm üyeleri, ödenecek tüm veballeri ödemeye hazırdır!
-Uğraşmayın!! mücadelemiz siz kendi karanlığınızda kaybolana dek sürecektir.
Başaramayacaksınız!! uğraşmayın !!
?Bizlere tam bağımsız ve çağdaş bir devlet armağan eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü,  silâh arkadaşlarını ve vatan topraklarını canları pahasına savunan tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.
?Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.


Kaynak: Haber Merkezi