Kepez Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale Orman Müdürlüğü, ÇOMÜ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Lapseki Meslek Yüksekokulu ve Ziraat Odası’nın katkılarıyla düzenlenen törende 81 ilden getirilen fidanlar Şehitler toprağına dikildi. 

“MİLLİ HATIRA KORULUĞU HEPİMİZİN GURURU OLACAKTIR”
Törende konuşan Kepez Atatürk İlkokulu Müdürü Gülşen Öztop, “Yıllar önce vatan savunması için Anadolu’nun dört bir köşesinden gelen gencecik erlerimizin bedenleri bu topraklar altında yatmaktadır. Yüziki yıl önce 81 ilimizden gelen fidanlarımızı Şehitler Diyarı Çanakkale toprağı ile bütünleştirip, can vermek için buradayız. Büyüyecek olan fidanlarımızın gölgesinde gönülleri vatan ve millet sevgisi ile dolu nesiller yetiştirmek en büyük hedefimiz olacaktır.  Şehitlerimizi temsilen yurdumuzun dört bir köşesinden sevgiyle Çanakkale’ye gönderilen bu fidanlar ülkemizdeki milli ve manevi duyguların ne kadar güçlü olduğunu da göstermiştir. Tüm şehitlerimizin aziz ruhlarını yaşatmak için el ele, gönül gönüle oluşturduğumuz Milli Hatıra Koruluğu hepimizin gururu olacaktır” dedi.

“BU FİDANLAR ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTE BÜYÜYECEK”
Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ise, yeni nesillere yeşil bir çevrede yaşamanın önemini ve bilincini aşılayan projelere imza attıkları için Kepez İlköğretim Okulu yönetimine teşekkür ederek, “Öğrencilere yeşil algısını işlemek önemli. Bu fidanlar çocuklarımızla birlikte büyüyecek.  Atatürk İlköğretim Okulu geçtiğimiz dönemde de keçe projesi yapmıştı. Başarılı projeler yaratan okul yönetimine teşekkür ederim” dedi.
Kurdele kesiminin ardından öğrenciler 81 ilen getirilen fidanları toprağa dikerek oluşturulan Milli Hatıra Koruluğu içinde hatıra fotoğrafı çektirdi.
  
 


Kaynak: Haber Merkezi