Üç ayların başlangıcı olan Regaip kandili dolayısı ile Biga Belediyesi tarafından bir program düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen  Regaip Kandili programına vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
Regaip Kandili Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk Perşembeyi Cumaya bağlayan gece ve  İslam'daki beş mübarek kandil gecesinden biridir.  İslam dünyası için önemli kandillerden biri olan Regaip Kandili tüm ülkede olduğu gibi Biga Belediyesi tarafından da  bir program gerçekleştirildi. 
 
Rahmet ve bereketin yeryüzünü sardığı, güzel gecede Atatürk Kültür Merkezi'nde Mehmet Hacıismailoğlu'nun ve hocaların katılımı ile  Regaip Kandili özel program gerçekleştirildi.  Programa Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ve çok sayıda vatandaş katıldı.Kuran-ı Kerim  tilaveti ile başlayan Regaip Kandili Özel programında  ilahiler okundu dualar edildi. Program konuşmacı olarak ise Mehmet Hacıismailoğlu katıldı. Regaip Kandili ve  üç ayların üzerine  konuşmanın gerçekleştirdiği  Özel programda ilahiler okundu. Programın sonunda Belediye Başkanı Bülent Erdoğan katılımcılara  çiçek ve teşekkür plaketi takdim etti.  

Gökçe Akkoç