Biga’da etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, Biga Belediyesi'nden yapılan açıklamada kar küreme ile birlikte buzlanmaya karşı çalışmaların sürdüğü belirtildi. Biga Belediyesi, don ve buzlanmaya karşı vatandaşları uyardı. 

Tüm Türkiye ve özellikle Marmara Bölgesi’nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Biga Belediyesi'nin hazırlıklarını tamamladığı vurgulanırken; 5 Şubat 2023 Pazar gece saatlerinde ilçede başlayan kar yağışına karşı küreme ve tuzlama çalışmalarının da devam ettiği belirtildi. Beyaza bürünen ilçede, kar kürenerek yolların açıldığı, don ve buzlanma olaylarına karşı da sık sık tuzlama ve solüsyon çalışması yapıldığı belirtildi. 

Biga Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Biga'mızda etkisini gösteren kar yağışına karşı gece saatlerinden itibaren teyakkuz halini alan ekiplerimiz yollarda küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Yol ve kaldırım temizleme, tuzlama, buzlanmaya karşı solüsyon ve yol açma işlemi yapan ekiplerimiz, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için mücadele ediyor. Şu anda şehir merkezimizde tüm ana ve ara halterler açık durumda olmakla birlikte don ve buzlanma olaylarına karşı dikkatli olunmalıdır. Kıymetli hemşehrilerimize zorunlu olmadıkça araçlarıyla trafiğe çıkmamalarını tavsiye ediyoruz. Herhangi bir olumsuzluğa karşı Alo 153 veya 315 00 00 telefon numarasından ve 0530 133 18 60 WhatsApp hattından bizlere 7/24 ulaşabilirler” ifadeleri kullanıldı.
Çarşı merkezi başta olmak üzere Biga'nın merkezi beyaza bürünürken, vatandaşlar da zor anlar yaşamaya devam ediyor.

Haber Merkezi