Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı ile Çanakkale Kızılay Başkanlığı arasında imzalanan ikili işbirliği protokolü doğrultusunda, Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde ‘Sosyal Market’ açılışı gerçekleştirildi.

Çanakkale Adalet Sarayında yapılan ‘Sosyal Market’ açılış törenine Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Cumhuriyet Savcısı Kürşat Albayrak, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, Çanakkale Kızılay Başkanı Erdoğan Madak, Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürü Ejder Özyaşar, Çanakkale Koruma Kurulu üyeleri, Kızılay Yönetim Kurulu üyeleri, Kızılay gönüllüleri ile adliye personeli katıldı.  
Sosyal market bünyesinde dağıtımı yapılan giyim ve gıda ürünlerinin temini Çanakkale Kızılay Başkanlığı tarafından karşılanacak. Sosyal market projesi ile maddi durumu iyi olmayan hükümlü, eski hükümlü ve denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlü ve ailelerinin giyim ve gıda ihtiyaçlarının karşılanması, özellikle maddi yokluklar nedeniyle suça sürüklenme riskinin azaltılması amaçlanıyor.
 
Haber Merkezi