Deprem bölgesinde fahiş fiyatla çorba sattığına dair şikayetler alınan bir yol üzeri dinlenme tesisine fahiş fiyat ve fiyat etiketi yönetmeliği kapsamında Ticaret İl Müdürlüğünce 1 milyon 860 bin TL para cezası uygulandığı bildirildi.

Yazdır Deprem bölgesinde fahiş fiyatla çorba sattığına dair şikayetler alınan bir yol üzeri dinlenme tesisine fahiş fiyat ve fiyat etiketi yönetmeliği kapsamında Ticaret İl Müdürlüğünce 1 milyon 860 bin TL para cezası uygulandığı bildirildi.
 Ticaret Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Ülkemizde yaşanan büyük depremin ardından, deprem bölgelerine yardım götüren ya da deprem bölgesinden yurdumuzun diğer bölgelerine gitmeye çalışan vatandaşlarımıza bir yol üzeri dinlenme tesisi işletmesinin fahiş fiyatla çorba satışı yaptığına dair sosyal medyada görüntüler yer almıştır. Ayrıca bu işletmeyle ilgili Bakanlığımıza çok sayıda şikayet başvuruları ulaşmıştır. Ticaret İl Müdürlüğümüzce fahiş fiyat ve fiyat etiketi yönetmeliği kapsamında yapılan denetimlerde bahse konu yol üzeri dinlenme tesisi işletmesine toplam 1 milyon 860 bin TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir. Bu minvalde Ticaret Bakanlığımızın denetimleri aralıksız devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 Haber Merkezi