Milli Eğitim Bakanlığı’nın takviminde geçtiğimiz haftalarda 31 Ağustos’ta okulların açılacağı duyurulmuştu. Koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artış sonrasında ise Bilim Kurulu bu kez okullar için toplandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk toplantı sonrasında alınan kararları duyurdu.
 
Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre okullarda yüz yüze eğitim ertelendi ancak okulların açılış tarihi ertelenmedi. Dolayısıyla 31 Ağustos’ta okullar uzaktan eğitim şeklinde başlayacak. Geçtiğimiz dönemde olduğu gibi EBA üzerinden ve canlı dersler yardımıyla öğrenciler eğitimlerine başlayacaklar.
 
YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
 
31 Ağustos’ta uzaktan eğitim şeklinde açılışı gerçekleştirilecek olan okullarda yüz yüze eğitim ise 21 Eylül’de başlayacak. Belirli önlemleri yerine getirecek okullar denetmenler tarafından denetlenecek ve açılışa hazır olup olmadıkları tespit edilecek.
 
AŞAMALI VE SEYRELTİLMİŞ EĞİTİM OLACAK
 
Bakan Selçuk okullarla ilgili yaptığı açıklamada “Yeni eğitim öğretim yılını 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açacağız, yüz yüze eğitime 21 Eylül'den itibaren "aşamalı ve seyreltilmiş" şekilde geçeceğiz” ifadelerine yer verdi.
 
YASEMİN ÖZDEŞ
 
 


Kaynak: Biganın Sesi