Biga Belediye Meclisi Eylül 2022 ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda 2 gündem maddesi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıya, siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.
Toplantıda, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 217, 249, 250 ve 699 adanın bulunduğu yaklaşık 28 hektarlık alanın plan ve tadilatının kabul ve tasdiki ile Mimari Estetik Komisyonu kurulması oy birliğiyle kabul edildi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Belediyemiz mücavir alan sınırları içerisindeki alanlarda kaliteli bir mimari ve fiziksel çevrenin elde edilmesinin sağlanması amacıyla nitelikli mimarinin uygulanmasını ve estetik çözümlere ulaşılmasını sağlamak amacıyla komisyonumuz kuruluyor. İlgili maddemiz oy birliğiyle İmar Komisyonuna sevk edildi. Mimari Estetik Komisyonunun oluşumu ve çalışma usul ve esaslarına ilişkin yönetmelik taslağı İmar Komisyonunca verilecek olan raporun görüşülerek karar bağlanması için 12 Eylül 2022 Pazartesi saat 16:00’da meclisimizin ikinci oturumunu yapacağız. Meclis toplantısına katılımlarınız ve çalışmalara desteğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
18 Eylül etkinliklerine ilişkin açıklamada bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “18 Eylül Biga’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl kutlama etkinlikleri futbol turnuvasıyla başladı ve devam ediyor. 100. yıl Biga’mız için çok kıymetli. Biga Belediyesi olarak ev sahibiyiz ve bu yıl etkinliklerimiz yoğun yaşanıyor. Meclis üyelerimizin, Belediye müdürlerimizden ve personelimizden etkinliklerimize sahip çıkmasını ve katılımını bekliyoruz, tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz” diye konuştu.
 


Kaynak: Haber Merkezi