Biga'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Köşklübağ Düğün Salonu'nda düzenlenen 'El Emeği Göz Nuru Oya Yarışması' ve 'Mutfağın Patronları Yemek Yarışmasında önceki yıllarda birinci olan yarışmacılar jüri üyelerinden en yüksek oyu almak için hünerlerini sergiledi. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı ve renkli görüntülerin oluştuğu etkinliğe, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile eşi Feride Erdoğan, AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, Belediye Meclis Üyeleri Suzi Özden, Nesrin Sirkeci, Birol Özlenir, Muhtarlar, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan, kurum ve kuruluş temsilcileri, basın mensupları, yarışmacılar ve çok sayıda Bigalı katıldı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışma ve programlardan olan ve bu yıl 100. yıla özel gerçekleşen  'Gönül Gönüle Bir Ömür' etkinliğiyle ise evliliklerinde 50 yılı dolduran çiftlere plaketlerini Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve eşi Feride Erdoğan takdim etti. Tek tek masaları gezen Başkan Erdoğan, çiftlere sağlıklı ve huzurlu bir ömür diledi.
Programda konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Bu yıl Biga'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını coşku içinde kutluyoruz. 100. yılın görevimiz sürecine gelmesi dolayısıyla da kendimizi şanslı hissediyoruz ve çok mutluyuz. Herkese ve tüm büyüklerimize etkinliğimize katıldığı için teşekkür ediyorum. Evlilikte 50 yılı tamamlamak, yarım asır aynı yastığa baş koymak çok kıymetli. Rabbim hepinize sağlık, sıhhat ve hayırlı ömür versin. El Emeği Göz Nuru Oya ve Mutfağın Patronları Yemek Yarışmamız ise çok heyecanlı geçiyor.  100. yıla özel önceki yıllardaki yarışmalarda birinci olan yarışmacılarımızın katılımıyla adeta şampiyonlar ligi bir yarışma oldu. Yarışmacılarımıza da başarılar dilerken, jüri üyelerimize de kolaylıklar diliyorum. Birinci ya da ikinci olmak önemli değil 100. yıl etkinliklerine gönülden katılmak hepsinden önemli” dedi.
Programın devamında ise yarışma heyecanı yaşandı. El Emeği Göz Nuru Oya Yarışması'nın jüri üyeleri Biga Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Hülya Nalçakan, Fatma Ilgın, ve Melek Gürlen Arslan olurken yarışmada birinci olan Güler Özcan'a, ikinci Hatice Dönmez'e ve üçüncü olan Asiye Şahin'e ödülleri takdim edildi.
Mutfağın Patronları Yemek Yarışması'nın juri üyeleri Biga MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Ertuğrul Bilgücü, Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Gülin Eser, Biga MYO Öğretim Görevlisi Figen Kılıç, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan ve BİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Canset Ekin olurken yemek kategorisi birincisi Fatih Bayındır'a, ikinci Elif Kosçı'ya, üçüncü Nigar Ünal'a, tatlı kategorisi birincisi Necla Pastırmacı'ya, ikinci Gülşah Kocabıyık'a ve üçüncü Sema Mutlu'ya ödülleri takdim edildi.
Tüm yarışmacılara ise verdikleri katkılardan dolayı 'Katılım Belgesi' takdim edilerek, teşekkür edildi.

                                          


Kaynak: Haber Merkezi