Tarla Günü ve Hasat Şenliğine, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Kurum Müdürleri, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, İl Genel Meclis Üyeleri Halil Özer ve Hasan Engin, AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Namık Ergin, Çanakkale Ziraat Oda Başkanı İsmail Yılmaz, Lapseki Ziraat Odası Başkanı İsmail Sevim, Biga Ziraat Odası Başkanı M. Güray Ergün, kurum temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Tarla Günü ve Hasat Şenliği töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü 'Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi' alt projesi 'Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi' projesi kapsamında kabul edilerek finanse edilen, 'Ayçiçeğim, Bal Çiçeğim' projesi kapsamında yetişen ayçiçekleri hasat törenin de konuşmaların ardından ayçiçekleri hasat edilmeye başlandı.

Hasat programın sonrasında üreticilerle bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, ayçiçeğinin yetiştirilmesinden hasadına kadar yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek, bol kazançlar temennisinde bulundu.
 


Kaynak: Haber Merkezi