LOKANTACILAR VE KÖFTECİLER ODASINDA YENİ DÖNEM: YENİ BAŞKAN ERKAN ÖZKAN OLDU

LOKANTACILAR VE KÖFTECİLER ODASINDA YENİ DÖNEM: YENİ BAŞKAN ERKAN ÖZKAN OLDU

UKRAYNA GALİÇYA’DAKİ ŞEHİTLERİMİZ

UKRAYNA GALİÇYA’DAKİ ŞEHİTLERİMİZ

BİGA DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ İÇİN ÇOK UYGUN BİR KENTTİR

BİGA DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ İÇİN ÇOK UYGUN BİR KENTTİR

BİGASPOR 4 GÜMÜŞÇAYSPOR 0

BİGASPOR 4 GÜMÜŞÇAYSPOR 0

MUTUR YÖNETİMİNİ TANITTI

MUTUR YÖNETİMİNİ TANITTI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BİGA’DA PROTOKOLÜN KATILIMI İLE KUTLANDI

 • Haber :
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı Biga Cumhuriyet meydanında kutlandı.
  Buradaki kutlama törene Kaymakam Mustafa Can,Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Cumhuriyet Baş Savcısı Eren Öztaş ,Jandarma komutanı Müdür vekili Burhan Erdem, Biga İlçe Sağlık Müdürü Uzman Dr. Güneş Yamaç Arıkan,Ak parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici, CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, İYİ Parti Biga İlçe Başkanı Mahmut CHP, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen,İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca,Belediye ve İl genel meclis üyeler,Daire Amirler,Okul Müdürler Öğrenciler ve halk katıldı. Kaymakam Mutafa Can Belediye Başkanı Bülent Erdoğan Atatürk Antina çelen sundular saygı duruşunda bulundular.Topluca Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımızı göndere çekildi. Günün Anlam ve Önemi belirten konuşmayı Kaymakam Mustafa Can yaptı; Bugün, aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla neticelendirerek Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği Büyük Zaferin 99. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye ve dünyanın dört bir köşesindeki milyonlarca vatandaşımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyorum.Türk milletinin 1919 yılında Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlattığı istiklal mücadelesi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zafere taşınmıştır.30 Ağustos Zaferi, milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır. Bu zafer, bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletiyle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen önemli bir askeri başarı olmanın yanında; Milletimizin sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kararlılığın, güçlü birlik ve beraberliğin de unutulmaz sembolüdür. Siyasi ve sosyal sonuçları itibariyle tarihe yön vermiş, emperyalistlere karşı istiklal savaşı yürüten birçok mazlum halka ilham ve umut kaynağı olmuştur.Son devletimiz Türkiye Cumhuriyetinin de müjdesi olan bu Büyük Zafer, tarihten silinmek istenen Türk Milletinin yeniden şahlanışının adıdır.Nasıl 1071 Malazgirt Zaferi, Anadolu’da bin yıllık varlığımızın anahtarı olmuşsa, 30 Ağustos’ta şanlı bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz da en zor şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin bekasına sahip çıkmasının çemberi olmuştur. Atalarımızın bu toprakları vatan yapmak için ödediği bedeller sağlam temeller üzerinde Cumhuriyetimizin de teminatı olmuştur.Hiçbir zafer, ter ve kan kokusu olmadan kazanılmaz. Biz zaferlerini masa başmda değil savaş meydanında kazanmakla maruf bir milletiz.
  Tarihteki tüm zaferlerimiz gibi 30 Ağustos’un arkasında da gözlerini kırpmadan hayatını feda eden kahramanlarımızın cesaretleri vardır.Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için, canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakârlık ve cesareti göstermeye hazırdır.Çanakkale’yi geçilmez kılan, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, son olarak da 15 Temmuz gecesi tüm ülke sathında ayağa kalkan bu iradeyle ve cesaretle ülkemiz, her türlü zorluğun üstesinden gelecek güç ve kapasiteye sahiptir.Türkiye Cumhuriyeti’ni darbe teşebbüsleriyle, terör saldırılarıyla, ekonomik baskı ve tehditlerle zayıf düşürmeye çalışan güç odakları emellerine asla ulaşamayacak, Millet-Devlet denetlenmesi karşısında mutlaka hezimete uğrayacaklardır.
  Ülkemizin, Devletimizin temellerinde yer alan yüksek ruh ve şuur, milletçe sahip olduğumuz ^atan sevgisi ve hürriyet aşkı, hangi şart altında olursak olalım her zaman canlı kalacak, /olumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Hedefimiz, kutsal vatanımız için canlarını veren,kanlarını akıtan şehit ve gazilerimize layık olmanın bilinci ve gayreti ile Ülkemizi daha da geliştirmek ve güçlendirmektir. Geçtiğimiz süreçte ülkemize yapılacak en büyük hizmet ise, ildiğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkmak olacaktır.bu duygu ve düşüncelerle bizlere bu zaferi kazandıran Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi mustafa Kemal Atatürk’ü, gazi Meclisimizin üyelerini, kahraman ordumuzun askerlerini rahmetle /ad ediyorum. Sınırlarımız içinde ve dışında milletimizin ve devletimizin bekası uğruna gece-hindüz görev yapan kahraman askerlerimize, polislerimize, jandarmalarımıza, güvenlik corucularımıza Bigamızdan sevgi ve selamlarımızı gönderiyoruz. Bin yıldır bu vatam korumak için ıayatlannı feda etmiş tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor bir kez daha 30 \ğustos Zafer Bayramımızı kutluyorum. Daha sonra Örenciler Şiir okudu Cumhurbaşkanı Mesajı okundu, daha sonra tören Resmi geçit ile sonlandı.
  Burcu Uçmaz
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz