ZAFER PARTİSİ ATEŞİ ALEVLENİYOR

ZAFER PARTİSİ ATEŞİ ALEVLENİYOR

TURAN MÜJDEYİ VERDİ

TURAN MÜJDEYİ VERDİ

BAŞKAN TAZICI; GENÇLERİN NE İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ

BAŞKAN TAZICI; GENÇLERİN NE İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ

DOĞTAŞ’TAN BİR İLK: METAVERSE MAĞAZASI AÇIYOR

DOĞTAŞ’TAN BİR İLK: METAVERSE MAĞAZASI AÇIYOR

BAŞKAN DOĞAN BİGA EKONOMİSİNİ DEĞERLENDİRDİ

 • Haber :
 • Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan ve meclis üyeleri Biga basınıyla bir araya geldi.
  Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Meclis Başkanı Melih Akyıl ve yönetim kurulu ile meclis üyeleri 04 Kasım 2021 Perşembe günü saat 09.30’da Biga’da faaliyet gösteren yerel basın mensupları ile kahvaltı toplantısında buluştu.
  Biga TSO Şadan Doğan basın mensuplarına ve meclis üyelerine toplantıya katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, ‘’Biga TSO Girişimci Geliştirme Merkezi kapılarını Türkiye’nin önde gelen isimlerinden İzgören Akademi’nin kurucusu Yazar ve Eğitimci Ahmet Şerif İzgören’in “Değişimi Yönetmek” Konferansı ile açtı. Güzel bir konferans oldu. Üyelerimiz ve üniversite öğrencileri güzel bir eğitim almış oldu. Gerekli görüşmelerimizi sürdürüyoruz, Ahmet Şerif İzgören bir kez daha üniversite öğrencileri için Biga’ya gelecek. SMA hastası Bigalı evladımız için açılan kampanya sona erdi. Gerekli bağış toplandı ve evladımız en kısa süre içinde ailesiyle birlikte Dubai’ye giderek tedavi olmaya başlayacak. Katkı veren firmalarımıza, gönüllülerimize ve herkese çok teşekkür ederim. Odamıza baktığımızda 10 ayda 42 firma faaliyetlerine son verirken, 101 tane de faaliyetlerine yeni başlayan firmalar var. 15. Biga Fuarı’nı gerçekleştirdik. Katılan protokol, firma ve vatandaşlar konusunda istenilen seviyeye ulaştık. Biga OSB’de çalışmalar devam ediyor. Yatırım yapacak firmalar var. Yapılacak inşaatların 2 yılda bitmesini ümit ediyoruz. 3 nolu Küçük Sanayi Sitesi de faaliyete geçtiğinde yatırımlar daha da artmış olacak. Biga, tarım, hayvancılık, sanayi, turizm ve öğrenci kenti açısından çalışkan ilçelerden biri. Ticarette ulaşım çok önemli. Karabiga’da liman ve Biga için de demir yolu yatırımlarına önem veriyoruz.” dedi. Biga TSO Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Başarır; “’Biga’nın yöresel ürünleri ile ilgili coğrafi işaretler konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biga eti, nohut kahvesi, peynir tatlısı, kapya biber ve pirinç ürünlerinin coğrafi işaret tescil belgesi alabilmesi için kurumlar olarak mücadele ediyoruz. İki ürün için çalışma bitti ve başvuru yapacağız” dedi. Biga TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Fuar Tertip Komitesi Başkanı Cüneyt Oflaz, “Biga 15. Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik. Bayram havasında bir fuar yapmış olduk. 15. yıla istinaden katılan firmalara plaket verdik. Covid ve bazı ilçelerde hayvanlar ile ilgili sağlık sorunları nedeniyle küçükbaş ve büyükbaş hayvan getiremedik. Sığırcılık güzellik yarışmasını da yapamadık. Önümüzdeki sene bu eksikliğimizi telafi edeceğiz. Fuarımızda 86 traktör, 247 tarım aleti satışı gerçekleştirildi. İlçe sağlık Müdürlüğü aşı kampanyası adı altında 132 aşı yapıldı. Tarım ve Orman Müdürlüğü de 2.000 adet çeşitli fidan dağıtımı gerçekleştirdi.” dedi. Biga basınının tamamının katıldığı toplantıya Biga TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Sedat Çakır ve Hüseyin Şahin, Meclis Başkan Yardımcıları Jale Kırbaş ve Ümit Alşan, Meclis Kâtip Üyesi Metin Mutlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Akın, Cüneyt Oflaz ve Tevfik Başarır ile Biga TSO Genel Sekreteri Mustafa Mutlu, Muhasebe Memuru Adnan Demir ve Muamelat Memuru Gülşen Gezer iştirak etti.
  Bahar Karakurt
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz