BİGA KIZILAY, SMA’LI AHMET ALP’İN YANINDA!

BİGA KIZILAY, SMA’LI AHMET ALP’İN YANINDA!

BUNUN İÇİN DE BİZİ MAHKEMEYE VERİN KAYMAKAMIM..!

BUNUN İÇİN DE BİZİ MAHKEMEYE VERİN KAYMAKAMIM..!

MÜDÜR ATMACA ARPA HASAT ALANLARINI ZİYARET ETTİ

MÜDÜR ATMACA ARPA HASAT ALANLARINI ZİYARET ETTİ

TSO, HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

TSO, HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

HACIPEHLİVAN KÖYLÜ ÇİFTÇİ BİGA’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

HACIPEHLİVAN KÖYLÜ ÇİFTÇİ BİGA’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN HER SORUYA NET CEVAP

 • Haber :
 • 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonucunda Biga Belediye Başkanı seçilen Bülent Erdoğan seçimler sonrası ilk kez yaptığı basın toplantısında soruları cevapladı.
  Seçim çalışmaları boyunca “şeffaf olacağız, hesap verebilir olacağız” diyen Erdoğan, ilk basın toplantısında gelen tüm soruları içtenliği ve samimiyeti ile yanıtladı. Böylece kamuoyunun merak ettiği tüm sorular cevap bulmuş oldu. Başkan Erdoğan seçim öncesi dediği gibi şeffaf bir şekilde basın toplantısını gerçekleştirdi.
  Erdoğan yaptığı açıklamasında şunları söyledi:
  “Biga Belediyemiz ve Kent Hizmetleri Şirketinin durumları ile alakalı bir basın düzenliyoruz. Katılan herkese teşekkür ederim. Biz her zaman belediyelerin şeffaf olması gerektiğini savunduk. Yönetim emanetini devir aldık ve halkımıza sizlerin aracılığı ile belediyeyi nasıl devir aldık ve ne durumda devir aldık bunun bilgisini vermek istiyoruz.”
  ERDOĞAN; “BİGA BELEDİYESİNİN BORCU” 111.731.582,00 TL
  İller Bankasına olan borç: 45.800.000 TL
  Vergi Dairesine olan borç: 11.335.000 TL
  Özel Bankalara olan borç: 14.820.000 TL
  Esnafımıza olan borç: 17.955.000 TL
  Depozito borçları: 5.119.489 TL Hak edilmiş ama faturalandırılmamış borç: 4.500.000 TL
  Kent Hizmetleri Şirketinin borcu:12.196.550 TL
  TOPLAM BORÇ:111.731.582,00 TL
  ARTAN KUR FARKI İLE BORÇ 123.000.000,00 TL
  “Ben şahsi olarak bu faturayı görünce üzülüyorum. Allahın izniyle planlı programlı ekip ruhu ile çalışarak doğru kararlar alarak az para ile çok iş yapacağız”. dedi.
  BARINAK İÇİN GEREKLİ ÖNLEMİ ALACAĞIZ:
  Başkan Erdoğan barınak ile ilgili de;
  “Son zamanlarda barınak da yaşanan ölüm ile ilgili sosyal medya da paylaşım yapılıyor biz oraya veteriner hekim görevlendirdik. Seçim zamanında da söz verdiğimiz gibi Avrupa Standartlarında bir barınak inşa edeceğiz ama tabii ki yapım aşaması zaman alacaktır. Bunun için geçici olarak Orman Müdürlüğümüz ile görüştük. Onların belirlediği bir yerde Doğal Yaşam alanı oluşturacağız. Bizde hayvanları seviyoruz. Bizde onlara bir şey olsun istemeyiz. Ama o olayı başka yerlere çekmeye çalışıyorlar” dedi.
  BİGA BELEDİYESİNİN SOSYAL MEDYA HESAPLARI BİZE TESLİM EDİLMEDİ
  Erdoğan; “ Seçim sonrasında görevi devir aldıktan sonra Biga Belediyesi’nin Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya hesapları bize teslim edilmedi. Bu sebepten dolayı yeni hesaplar ile belediyemiz ile ilgili metinleri paylaşıyoruz. Halkımız hesaplar kapatıldı diye düşünmesin” dedi.
  AKM KURSLARINDA KAPANMA YOK, TAM TERSİNE KURS SAYISINI ARTTIRACAĞIZ
  “Bize gelen en büyük sorulardan birisi de bu Atatürk Kültür Merkezi’ndeki kurslarda kesinlikle kapanma olmayacak tam tersine kurs sayılarını arttıracağız. Zaten
  orayı düşünen ve projelendirmesini yapan yine Ak Parti belediyesidir” dedi.
  TÜM PROJELER İÇİN BAYRAMDAN SONRA ÇALIŞMALARA BAŞLIYORUZ
  Seçim zamanı tüm açıkladığımız projeler ile ilgili bayramdan sonra Ankara’ya gidip, gerekli bakanlıklar ile görüşüp çalışmalara son hız başlıyoruz.“Durmak Yok Yola Devam” dedi.
  SARI-BEYAZ ULUSLARARASI KULLANILAN BİR RENK:
  En çok gelen diğer bir soruda da kaldırım taşlarının sarı beyaza çevrilmesi konusunda yaptığı açıklama da Başkan; “Sarı beyaz uluslararası kullanılan bir renk daha öncede de böyle idi. Eğer spor kulüplerimiz isterse onların istekleri doğrultusunda kulüp tesisleri çevrelerini o kulübün renkleri ile boyaya biliriz” dedi.
  KATLI OTOPARK ŞU ANDA DEVAM EDECEK:
  “Kapalı Otoparkın Maliyeti Biga Belediyesine 7,5 milyon TL. Şu anda katlı otopark olarak hizmet vermeye devam edecek. Ama ilerleyen zamanlarda ihtiyaç halinde orası başka bir kullanım alanına çevrilebilir” dedi.Basın toplantısına Ak Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin, MHP İlçe Başkanı Saadettin Saat ve Belediye Meclis üyeleri de katıldı.
  Toplantı bu şekilde sona erdi.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz