BİGA İDRİSKORU İBRAHİM AYDIN OKULU TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

BİGA İDRİSKORU İBRAHİM AYDIN OKULU TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

“TROYA MÜZESİ VE ÖREN YERİ MÜZE KİTİ” TANITILDI

“TROYA MÜZESİ VE ÖREN YERİ MÜZE KİTİ” TANITILDI

KADIN KOOPERATİFLERİNE POZİTİF AYRIMCILIK

KADIN KOOPERATİFLERİNE POZİTİF AYRIMCILIK

STP 152.TOPLANTISI YAPILDI

STP 152.TOPLANTISI YAPILDI

DEVRİLEN TRAKTÖRÜN SÜRÜCÜSÜ ÖLDÜ

DEVRİLEN TRAKTÖRÜN SÜRÜCÜSÜ ÖLDÜ

BUNUN İÇİN DE BİZİ MAHKEMEYE VERİN KAYMAKAMIM..!

 • Haber :
 • Yapımı aylar süren bir Biga – Karabiga Karayolu var. Bu yolun yapımında çekilen eziyetlerin ardından, şimdi de sona yaklaşırken çekilen eziyetler başladı.
  Çünkü yol bir türlü tam olarak bitirilemedi. Karabiga İlçesi’nin ağırlıkla kullandığı yolda Karabiga’nın girişi çift şerit olarak düşünülmüş o şekilde alt yapısı hazırlanmış. Gel gör ki..! çift şeritin bir bölümü aylardır yapılmadı. Tek şerit ikiye trafik işereti ile bölünerek sürücülere zor anlar yaşatılıyor.
  ORTA REFÜJDEKİ LEVHALAR TEHLİKE SAÇIYOR..!
  Sürücülerin gündüz rahatlıkla gördüğü yolu ikiye bölen trafik levhaları geceleri reflektör (IŞIKLI YANSITICI) görevini görmediğinden bir çok kazaya sebebiyet veriyor. Bunu çok kez Karabiga’ya gelen Biga Kaymakamı görmüyor mu? görmüyorsa görmesini tavsiye ederiz. Görüyor da yaptırmıyorsa işte o zaman söz Basın’a düşüyor. Halkın sesi görevini yerine getirmeyi düstur edinmiş yerel basın. Biz bu yoldaki asfaltlamanın ardından yolda hemen bozulan asfaltın tamir edildiğini görüyoruz. Tüm bunları eğer Biga Kaymakamı sayın Mustafa CAN ile diyaloğumuz olsaydı açıp kendisine telefonla “Sayın Kaymakamım bu yolda şöyle hatalar ve eksiklikler var. Bir inceleyip çözüm olur musunuz? demek isterdik. Ancak sayın Kaymakam Karabiga’da karantina olduğunda yapılan yanlışlığı dile getirmek için kendisini aradığımızda “KİMİN ADINA TELEFON EDİYORSUNUZ” demişti. Yani bizim maşa olduğumuzu ima etmişti. Buna istinaden biz de eksek, yanlış, öneri ve çözümleri kamuoyuna direk olarak aktarıyoruz. Çünkü biz BİGA DOĞUŞ GAZETESİ olarak her zaman diyalogtan yana yayınımız vardı. Artık Biga Kaymakamı için bu görevi bize gösterdiği taraflı ve ön yargılı olarak hareket etmesinden dolayı diyalog kapılarımı kapandı. Biz görevimizi lâyıkıyla yerine getirme çabası içerisindeyiz. Ve öyle de yapacağız. Sayın Kaymakamım ; Basın sektöründe haberler DOĞRUYSA, BELGESİ VARSA, OLAY GÜNCELSE… gazetede haber yapılabilir. Buna kim gocunursa gocunsun bizim umrumuzda olmaz. Mahkemeymiş, tehditmiş bizleri görevimizden alı koyamaz. Bizler haberleri tespit edip belgeleyip o şekilde yayına hazırlıyoruz. Buna siz bile emin olabilirsiniz. Bizim kazancımız bu dünya da olsun istemiyor ve siz va sizin gibilerden maddi bir beklenti içerisinde olmayız ve de olmayacağız.Şu an istediklerimizi sıralıyor ve halkımız için çözüm bekliyoruz. İSTEKLERİMİZ ;
  1 – Biga – Karabiga Karayolu’nun bir an önce bitirilmesini istiyoruz.
  2 – Karabiga girişinden tutun da Biga’ya kadar olan yoldaki çukur, çatlak ve zemin bozukluklarını acilen giderilmesini istiyoruz.
  3 – Karabiga giriş ve çıkışındaki yolu ikiye bölen levhaların ya kaldırılmasını, ya da gece refrektörlü levhalar ile değiştirilmesini istiyoruz.
  4 – Karabiga’nın ikinci çift şeridinin acilen yapılmasını bekliyoruz.
  Tüm bunların yazılması sizlerin gücüne gidiyorsa ve de bunu Kaymakam olarak küsüp yapmayacak olursanız, hakkımızı (Halkımızın hakkını) yerel basından sonra yaygın medyada da arayacağımızdan kuşkunuz olmasın.
  Bizler halkın sesi olarak Biga’da 28 yıldır devam ediyoruz. Bu kadar sene bizim de elbet hatalarımız olmuştur. Ancak özür dilemesini bile bilen bir yayın organıyız. Eğer bizim hata yaptığımızı bize ispat ederseniz, sizden özür bile dileriz. Bizim istediğimi halkımız adına, içinde ben de olmak kaydıyla bu yolun maddi ve manevi olumsuzlarının bitmesini bekliyoruz. Biga – Karabiga Karayolu’nun yapımını kim üstlenmiştir? bilemeyiz. Karayolları mı? Köye Hizmet Götürme Birliği mi? İl veya Özel İdare Müdürlüğü mü? Biga Kaymakamlığı mı? kim sorumluysa yazılanlara en kısa sürede vatandaşlarımız adına çözüm bekliyoruz. Saygılarımızla…
  Biga Doğuş Gazetesi İtiyaz Sahibi – Kâmil YEŞİLFİLİZ
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz