BİGA KÖYLERİNE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ YENİ YILIN İLK İHALESİNİ YAPTI

BİGA KÖYLERİNE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ YENİ YILIN İLK İHALESİNİ YAPTI

MADEN ŞİRKETLERİ SAĞLIK SEKTÖRÜNE DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

MADEN ŞİRKETLERİ SAĞLIK SEKTÖRÜNE DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

MUTLU ÇOCUKLAR BİZİ MUTLU EDİYOR

MUTLU ÇOCUKLAR BİZİ MUTLU EDİYOR

“TÜKETİCİLER EZİNE PEYNİRİ’Nİ BİLDİĞİ YERDEN ALSIN”

“TÜKETİCİLER EZİNE PEYNİRİ’Nİ BİLDİĞİ YERDEN ALSIN”

BİGA ZİRAAT ODASI MECLİSİ YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI

BİGA ZİRAAT ODASI MECLİSİ YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan İzinsiz Ziyareti Meclis Gündemine Taşıdı

  • Haber :
  • CEYLAN: KORUMA ALTINDAKİ KADINLARIN SOSYAL MEDYADA İFŞASI KABUL EDİLEMEZ
    CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale’de bulunan kadın sığınma evinin mevzuata aykırı olarak AKP’li kadınlar tarafından ziyaret edilmesi ve bu ziyaretin fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılmasını Meclis Gündemine taşıdı. Ceylan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından cevaplanmak üzere Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede, “Kimlikleri gizli kalması gerektiği halde fotoğrafları paylaşılan kadınların ilerleyen günlerde, konukevine sığınmalarına neden olan erkekler tarafından şiddet ya da ölüm tehdidiyle karşı karşıya kalmaması için Bakanlık ne gibi tedbirler alacak” diye sordu.
    CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede, Çanakkale’de devlet koruması altındaki kadınların bulunduğu Konukevi’nin AKP İl Başkanlığı tarafından ziyaretini gündeme getirdi. Ceylan, AKP Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız eşi Şerife Ersoy Yıldız ve AKP’li Çanakkale Belediye Meclis üyesi Huriye Doğancı’nın, devlet koruması altındaki kadınların yaşadığı Konukevi’ni ziyareti sonrası, fotoğrafların sosyal medya hesabından paylaşılmasının basına yansıdığına dikkat çekerek, ilgili yönetmeliklere göre ziyaretin ve konukevlerinde bulunan kadınların fotoğraflarının ifşasının yasak olduğunu hatırlattı. CHP’li Ceylan yaşanan bu gelişmelerin ardından verdiği önergede, “AKP Çanakkale İl Başkanının konukevine alınmasıyla ilgili Bakanlık açıklama yapacak mıdır?” diye sordu.
    AKP Çanakkale İl Başkanı ve beraberindekilerin hangi gerekçe ile konukevine alındığını soran Ceylan, “AKP Çanakkale İl Başkanını Konukevine alan personel hakkında idari işlem başlatılmış mıdır? Konukevinde kalan kadınların fotoğraflarını paylaşan AKP Çanakkale İl Başkanı hakkında herhangi bir adli yaptırım uygulanacak mıdır?” diye sordu. Ceylan, kimliklerinin gizli kalması gerektiği halde fotoğrafları paylaşılan kadınların ilerleyen günlerde, konukevine sığınmalarına neden olan erkekler tarafından şiddet ya da ölüm tehdidiyle karşı karşıya kalma riskinin bulunduğuna dikkat çekerek, “Kimlikleri gizli kalması gerektiği halde fotoğrafları paylaşılan kadınlar, başka bir konukevine yerleştirilecek midir” diye sordu.
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz