1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ, 318 METRELİK 
KULEDEN GÖRÜNTÜLENDİ

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ, 318 METRELİK 
KULEDEN GÖRÜNTÜLENDİ

ÇANAKKALE ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİ EVİ’NİN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇANAKKALE ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİ EVİ’NİN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BİGA KURTULUŞ GÜREŞLERİNDE BAŞPEHLİVAN İSMAİL BALABAN OLDU

BİGA KURTULUŞ GÜREŞLERİNDE BAŞPEHLİVAN İSMAİL BALABAN OLDU

ÇAN DEVLET HASTANESİ YENİ HİZMET BİNASI HASTA KABULÜNE BAŞLADI

ÇAN DEVLET HASTANESİ YENİ HİZMET BİNASI HASTA KABULÜNE BAŞLADI

BİGA TSO HEYETİNDEN ÇANAKKALE ZİYARETLERİ

BİGA TSO HEYETİNDEN ÇANAKKALE ZİYARETLERİ

DOĞANLAR HOLDİNG ATIKTAN ELEKTRİK ÜRETİM TESİS SAYISINI 18’E ÇIKARACAK

 • Haber :
 • Doğanlar Holding, bu yıl içinde devreye almayı planladığı 6 yeni tesisle atıktan elektrik üretim tesisi sayısını 18’e çıkaracak.
  Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan yaptığı açıklamada; “Türkiye’de yıllık 6 milyon ton atığın sebep olduğu ekonomik kayıp 1,5 milyar lira” dedi. Doğanlar Holding, bu yıl içinde atıktan elektrik ürettiği tesisi sayısını 18’e çıkarmayı planlıyor. Şirketin atıktan elektrik üretimi, yenilenebilir enerji projeleri ve yatırım hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulunan Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, mobilya başta olmak üzere inşaat ve perakende sektörlerinde faaliyet gösteren Doğanlar Holding’in son 15 yıldır enerji sektöründe de yatırım yaptığına dikkat çekti.Atıktan enerji üretiminden önce Ordu ve Erzurum’da hidroelektrik yatırımları gerçekleştirdiklerini söyleyen Doğan, bu yıl devreye alacakları 6 yeni tesisle, 11 şehirde 18 tesise ulaşacaklarını bildirdi. Bu tesislerin 16’sında evsel atıktan enerji üretimi gerçekleştirileceğini, kalan 2 tesiste ise orman ve zirai atıkların değerlendirileceğini anlatan Doğan, “Evsel, tarımsal ve orman atıkları elektriğe dönüştürerek yüz binlerce hanenin enerji ihtiyacını karşılayacağız. İstihdamımız 293’ten 450’ye çıkacak.” Dedi.
  “YILDA 1,5 MİLYAR TL EKONOMİK KAYIP VAR”
  Atıkların sadece çöp olarak değerlendirilmesinin yanlış olduğunu, Türkiye’de yılda 6 milyon ton atık ortaya çıktığını ve bunun 1,5 milyar TL civarında ekonomik kayıp yarattığına dikkat çeken Davut Doğan; “Türkiye’nin 6 bölgesinde kurulu 18 tesisle ortalama 4,4 milyon ton atığın bertaraf ediyoruz.Türkiye’de yıllık 6 milyon ton atık 1,5 milyar lira ekonomik kayba neden oluyor. Atıkların geri kazanılması ekonomik kaybı engellemek yanında zararlı gazların emisyonunu azaltıyor. Türkiye’de toplanan toplam evsel atığın 45 bin tonu işlenebiliyor. Maalesef henüz yüzde 50’nin biraz üzerinde, biz de Biotrend şirketiyle beraber toplam evsel atığın 9 bin tonunu işliyoruz. Yani Türkiye’deki çöplerin yüzde 20’ini işliyoruz. Bir bakıma bu evsel atık işleme sektörünün yüzde 20’sini yönetiyoruz. Biz sadece elektrik üretmiyoruz. Tesislerimiz entegre atık yönetimi ve elektrik üretimi yapıyoruz. Biyogaz, biyokütle tesislerimiz var. Bu projeleri aslında sıfır atık kapsamında da değerlendirebiliriz” dedi.
  Haber Merkezi
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz