19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK SPOR BAYRAMI BİGA‘DA COŞKU İLE KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK SPOR BAYRAMI BİGA‘DA COŞKU İLE KUTLANDI

İREM ÇOCUK GİYİM REYONU AÇILDI

İREM ÇOCUK GİYİM REYONU AÇILDI

BAŞKAN TINAZ; ‘REKOLTE BEYANNAMESİ ALINMAYA BAŞLANDI’

BAŞKAN TINAZ; ‘REKOLTE BEYANNAMESİ ALINMAYA BAŞLANDI’

VAKIF TOPLANTISINDA 269 DOSYA GÖRÜŞÜLDÜ

VAKIF TOPLANTISINDA 269 DOSYA GÖRÜŞÜLDÜ

ŞAHİN KARDEŞLER’İN GÖNÜL SOFRASINDA KALABALIK BİR HALK İFTARDA BULUŞTU

ŞAHİN KARDEŞLER’İN GÖNÜL SOFRASINDA KALABALIK BİR HALK İFTARDA BULUŞTU

Turan Lapseki’de Gençlerle Buluştu

 • Haber :
 • Ak Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve Lâpseki İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Çanakkale Gençlik Buluşmaları’ programında konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye’de her yıl ortalama 1 milyon gencin seçmen yaşına girdiğini ifade ederek, “O sebepten diyoruz ki; gençlerimiz oy verirken aman ha ufak hesaplarla, anlık kararlarla değil, ülkenin geleceğini önümüzdeki 5 yılı, 20 yılı düşünerek, kendi geleceği için oy vermelerini istiyoruz.
  Biz Türkiye’de vesayetten, darbelerden, uluslararası operasyonlardan çok çektik. Gençler bunları çekmesin istiyoruz” dedi.Çanakkale Gençlik Buluşmaları’na Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Furkan Leventoğlu, MKYK Üyeleri İslam Arslan ve Samet Öztürk, Lâpseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Ak Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık ile Lâpseki İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Oğuzhan Çırak, Gelibolu Gençlik Kolları Başkanı Fırat Doğan Yıldız ve çok sayıda genç katıldı.
  Programda konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Seçim bizim seçimimiz değil normal şartlarda. Yani vekil seçmiyoruz, belediye başkanı seçiyoruz. Ama biz de istiyoruz ki en az belediye başkanlarımız kadar çalışalım. Doğru işlere omuz verelim ve Türkiye’nin önündeki aşmaya çalıştığımız engelleri, yeni dönemde daha güçlü aşalım. Bu seçimden sonra 4,5 yıl bir daha seçim yok normal şartlarda. Daha genel seçimi yeni yaptık biliyorsunuz. O yüzden diyoruz ki; yerel seçimler de normal şartlarda olduğu gibi iyi değerlendirilsin. Bu ülkenin bir daha önünde referandum tartışması, seçim tartışması olmasın. Sayın Bahçeli ve Sayın Eroğan’ın ısrarla ‘beka’ dediği mesele aslında bu. 5 sene temiz bir hizmet dönemi olsun, 5 sene yatırım dönem olsun, istikrar olsun. Uluslararası sorunlarda, problemlerde Türkiye’nin eli zayıflamasın istiyoruz, derdimiz bu” dedi.
  “ASLA AİLEYİ İHMAL ETMEYECEĞİZ”
  Gençlerle birlikte olmaktan ayrı bir gurur duyduğunu ifade eden Turan konuşmasını şöyle sürsürdü; “Gençlik kollarında görev yaptık zamanında, çalıştık. Türkiye bir kitap olursa önsözü Çanakkale olur diyoruz. Gençlerimiz mutlaka Çanakkale’de olmasının hatırını, hatırasını iyi yaşamalılar. Bir kısmınız öğrencilik için buradasınız. Çanakkaleli olsanız da olmasanız da buraya gelmişseniz mutlaka Çanakkale’nin hakkını vermek zorundayız. Şehitlik bizim, Troya bizi, Akif’in evi bizim, Kazdağları bizim… Çanakkale’nin her bir köşesinde kıymet, Bu kıymetin mutlaka değerlendirilmesi lazım. Okul bir şekilde bitecek, inşallah bu ülkeye faydalı olmak için iş hayatına başlayacaksınız. Ama Çanakkale’de ne oldu olmadı baktığımızda şu eksik kaldı demeyin, bu eksik demeyin Çanakkale’nin hakkını verin tabiri caizse. Çanakkale’nin her köşesinde hatıramız var. Bu hatırayı yaşayacağız ama bunun yanında mutlaka aileye olan irtibatı koparmayacağız. Bayramdır, düğündür, doğumdur, ölümdür asla ailemizi ihmal etmeyeceğiz. Hiçbir parti faaliyeti, hiçbir sosyal faaliyet ailemizden daha kıymetli değil. Asla aileyi ihmal etmeyeceğiz.”
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz