ÇİFTÇİLERE 5 MİLYAR LİRA ÖDEME

ÇİFTÇİLERE 5 MİLYAR LİRA ÖDEME

CEYLAN; ÇİFTÇİYE ÇIKARIN ÇİZMELERİ ÜRETİM YAPMAYIN DİYORLAR

CEYLAN; ÇİFTÇİYE ÇIKARIN ÇİZMELERİ ÜRETİM YAPMAYIN DİYORLAR

BİGA TSO’DAN AHMET ALP BEBEK İÇİN YARDIM GECESİ

BİGA TSO’DAN AHMET ALP BEBEK İÇİN YARDIM GECESİ

BİK YEREL BASINLA BULUŞTU

BİK YEREL BASINLA BULUŞTU

KAYMAKAM DOLU BİSİAD YÖNETİME İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU

KAYMAKAM DOLU BİSİAD YÖNETİME İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU

TURİZM HAFTASI ETKİNLİĞİ PARİON’DA KUTLANDI

  • Haber :
  • Turizm haftası nedeniyle düzenlenen etkinlik Parion Antik Kenti Kemer Köyünde kutlandı.
    İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen nezaretinde Biga Merkez Hamdibey Ticaret ve meslek Anadolu Lisesi organizasyonunda düzenlenen etkinliğe Kaymakam Mustafa Can,Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin MHP İlçe Başkanı Sadettin Saat, İÇDAŞ Tesisler Direktörü Fuat Erkan Tekin,Fabrika Birim Müdürleri Biga Jandarma Komutanı Ufuk Erikli Belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğrenciler ve halk katıldı.Saygı duruşu istiklal marşı okunmasından sonra Biga Hamdibey Ticaret ve meslek Anadolu Lisesi Tahsin Ergün günün anlam önemini belirten konuşmasında şunları söyledi.
    Bugün burada bu müstesna mekânda 15-22 Nisan turizm haftası vesilesi ile toplanmış bulunuyoruz. Hoş geldiniz diyor sizleri en derin saygılarımla selamlıyorum.
    Biga Kaymakamı Sayın Mustafa CAN’ın olurları ve Biga İlçe Milli eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ile bu özel mekânda toplandık. İstedik ki ülkemizde ve dünyada ciddi bir ekonomi meydana getiren turizm hareketlerinden bölgemiz ve Biga’mızda faydalansın, hak ettiği değeri bulsun. Bulunduğumuz alan olan PARİON KENTİ tarihin derinliklerinden gelen birçok farklı toplumların yaşadığı ancak belirli bir tarihten sonra önemimi yitirmiş tarihi bir alandır. Yapılan ve yapılacak çalışmalar ile gün yüzüne çıkarılacak mekan ve eserler ile yapılacak düzenlemeler ile bu alanın turizm hareketlerine katılacak kişilerin dikkatini çekeceğine ve bölgemize ciddi bir hareket meydana getireceğine inanıyoruz. Bizlerde bu alana elimizden geleni yaparak destek vermeye çalışıyoruz. Bu çabamızda bugün bizlere desteğini esirgemeyen Biga Kaymakamı Sayın Mustafa CAN a Biga Belediye Başkanımız Sayın Bülent Erdoğan’a, Kemer Köyü Muhtarımız Veysel GÜLER e, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Arkeoloji Bölümü sayın hocalarımıza ve gerek kazı alanına destekleri gerekse bugün yanımızda olan ve desteklerini sürekli hissettiğimiz İÇDAŞ işletmemize, siz kıymetli katılımcılara şükranlarımı sunar yapılan çalışmaların amacına ulaşmasını temenni eder saygılarımı sunarım.Kaymakam Mustafa Can yaptığı konuşmasında Turizm haftasının huzurlu geçmesini diledi, etkinliğe emeği geçenleri kutladı. Öğrenciler şiirler okudular ve Parion kazı alanları gezilerek tören noktalandı.
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz