IŞIK BİGA’YA 5 YILDA YAPTIĞIM HİZMETLER YAPACAĞIM HİZMETLERİN TEMİNATIDIR

IŞIK BİGA’YA 5 YILDA YAPTIĞIM HİZMETLER YAPACAĞIM HİZMETLERİN TEMİNATIDIR

CHP’Lİ ERKEK: “BALIKESİR DE MİLLET İTTİFAKI DİYOR”

CHP’Lİ ERKEK: “BALIKESİR DE MİLLET İTTİFAKI DİYOR”

Zafer coşkusu fener alayı ile taçlandı

Zafer coşkusu fener alayı ile taçlandı

MÜDÜR ŞAHİN; ‘ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’

MÜDÜR ŞAHİN; ‘ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’

ŞİRİNTEPE’DE ERDOĞAN COŞKUSU

ŞİRİNTEPE’DE ERDOĞAN COŞKUSU

ÇTB ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

 • Haber :
 • Çanakkale Ticaret Borsası Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı 27.02.2019 Çarşamba günü saat:18.00’de gerçekleşti.
  Meclis Başkanı Abdullah Deniz Başkanlığında Borsa Konferans salonunda yapılan toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen ve meclis üyeleri katıldı. Toplantıda Ana gündem İstihdam Seferberliği 2019 oldu.
  “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BÜYÜK FIRSAT”
  Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, 2019 istihdam Seferberliği kapsamında getirilen teşviklerin büyük bir fırsat yarattığını ifade ederek, “Üyelerimizin ve camiamızın bu fırsatlardan yararlanmasını öneriyoruz” dedi.
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile TOBB öncülüğünde başlatılan İstihdam Seferberliğine değinen Başkan S.Kaya Üzen “Türkiye zor zamanlardan geçiyor. Biz ülkemize ve iş dünyasına güveniyoruz. Böylesine zor zamanlardan geçerken hepimize büyük görevler, sorumluluklar düşüyor. Devletimizin istihdam adına sağladığı bir dizi teşvikler var. Bunların her biri büyük fırsatlar. SGK ve maaş avantajı sağlayan birçok destekleme var.
  Çanakkale iş dünyasının, üyelerimizin ve camiamızın bu fırsatlardan yararlanmasını öneriyoruz. “Burası Çanakkale burada iş var” diye konuştu.
  Başkan Üzen ayrıca “İşverenlerimizin nisan ayı sonuna kadar sağlayacağı her ilave istihdam için 3 ay boyunca prim ve vergilerin yanı sıra ücreti de devletimiz karşılayacak. İzleyen 9 ayda da prim ve vergileri ödemeye devam edecek.” dedi.
  Mevcut çalışanlarına ilave olarak işe alınan her bir sigortalının, asgari ücret düzeyinde tüm prim ve vergilerinin 12 ay boyunca karşılandığını hatırlatan Başkan Üzen, 2016’da başlatılan asgari ücret desteğine bu yıl da devam edildiğini bildirdi.
  Üzen, geçen yıl 9 ay olarak uygulanan desteğin süresinin bu yıl 12 aya çıkarıldığını ifade etti.Başkan Üzen, 500 ve üzeri çalışanı olan iş yerlerine 101 lira, 500’ün altında çalışanı olan iş yerlerine 150 lira asgari ücret desteği verildiğini de belirtti.
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz